Dėl sunkiasvorio transporto Bendrijoje

Jau ne kartą susiduriame su problema, kai į sodų teritorijos sklypus yra užsakomos stambiagabaritės prekės ir jos atvežamos autotraukiniu su puspriekabe ar su priekaba (liaudyje vadinama fūromis).

Informuojame, kad tokiam transportui bendrijos keliai nėra pritaikyti.  Vietomis su tokia motorine transporto priemone nėra galimybės apsisukti, o vienpusio kelio ruože, pažymėtame žemėlapyje (šalia elektros transformatorinės) , aplamai neįmanoma pravažiuoti dėl ant posūkio stovinčio elektros stulpo.

Prekių vežėjai, nežinodami situacijos, ne kartą jau ten užstrigo ir buvo priversti nesaugiai atbulomis išvažiuoti iš bendrijos. Dėl to pastoviai apgadinami kelkraščiai. Buvo atvejų, kai vairuotojams reikėjo kviesti brangiai kainuojančią techninę pagalbą ir ištraukti savo sunkiasvorį transportą iš griovio.

Birželio mėnesį po tokio eismo įvykio valdyba registravo problemą Vilniaus miesto savivaldybėje, su prašymu suremontuoti sugadintą asfaltą ir kelkraščius. Asfalte esančios duobės buvo užpiltos smala. Taip pat savivaldybė informavo, kad tokiais atvejais kelių atstatymo darbai turėtų būti atlikti kaltininko lėšomis. Į eismo įvykį turi būti kviečiama policija, gauta policijos pažyma dėl eismo įvykio, bei įvykio schema.

Tad labai prašome, jei užsakote kokias stambiagabarites prekes, iš karto informuokite pardavėją ar prekių vežėją, jog nevažiuotų į bendriją su tokiu transportu.  Taip pat prašome, pamačius tokį eismo įvykį, būti budriems ir kviesti policiją ar informuoti valdybą.