Apleistų sklypų problema

Turbūt sunkiai rasite sodininkų bendriją, kurioje nėra apleistų sklypų. Kai kurie savininkai išvyksta į užsienį ir visiškai nesirūpina savo turtu. Neretai net šalia bendrijos gyvenantys nesugeba tinkamai prižiūrėti sau priklausančios teritorijos. Kartais paprasčiausiai nesusimąstoma, kokią žalą tai atneša šalia savo sklypuose plušantiems kaimynams. Visų pirma, piktžolėmis ir išsikerojusiais krūmynais apaugę sodai gadina bendrą estetinį vaizdą. Visų antra, piktžolės plinta į tvarkingų, prižiūrimų sklypų teritorijas – ir gerai, jei tai tik pienės, dilgėlės ar avietės. O jei pusmetris nuo tavo tvoros baltuoja aukštaūgio ir pavojingo Sasnovskio barščio žiedas? Jau nekalbėsim apie aukštose žolėse besiveisiančias erkes, kurios puola tiek sodininkus, tiek jų augintinius.

Norime priminti, kad savo sklypą nušienauti reikia bent du kartus per sezoną.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 333 straipsnis:

  1. Privačios nuosavybės ar patikėjimo teise priklausančios, perduotos neatlygintinai naudotis pagal panaudos sutartį, nuomojamos ar subnuomojamos žemės iki trijų hektarų ploto nesutvarkymas taip, kad ji būtų tinkama naudoti pagal pagrindinę naudojimo paskirtį,

užtraukia įspėjimą arba baudą nuo septyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

  1. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai,

užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki trijų šimtų eurų.

 

Jei neturite kas nušienauja sklypą kontaktai:

8 670 25752  (traktoriumi, jei sklypas tuščias),

8 684 06156  (trimeriu, sudėtingi sklypai),

8 683  21026  (trimeriu)

 

Sodininkų bendrijos valdyba įvertins kiekvieno sklypo būklę ir perduos netvarkomų, apleistų sklypų sąrašą miesto savivaldybei.