Apleistų sklypų problema

Turbūt sunkiai rasite sodininkų bendriją, kurioje nėra apleistų sklypų. Kai kurie savininkai išvyksta į užsienį ir visiškai nesirūpina savo turtu. Neretai net šalia bendrijos gyvenantys nesugeba tinkamai prižiūrėti sau priklausančios teritorijos. Kartais paprasčiausiai nesusimąstoma, kokią žalą tai atneša šalia savo sklypuose plušantiems kaimynams. Visų pirma, piktžolėmis ir išsikerojusiais krūmynais apaugę sodai gadina bendrą estetinį vaizdą. Visų antra, piktžolės plinta į tvarkingų, prižiūrimų sklypų teritorijas – ir gerai, jei tai tik pienės, dilgėlės ar avietės. O jei pusmetris nuo tavo tvoros baltuoja aukštaūgio ir pavojingo Sasnovskio barščio žiedas? Jau nekalbėsim apie aukštose žolėse besiveisiančias erkes, kurios puola tiek sodininkus, tiek jų augintinius.

Norime priminti, kad savo sklypą nušienauti reikia bent du kartus per sezoną.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 100 straipsnį, tokių sklypų savininkai gali būti baudžiami finansiškai – „Privačios nuosavybės teise priklausančios, nuomojamos ar subnuomojamos žemės nesutvarkymas taip, kad ji būtų tinkama naudoti pagal paskirtį, –užtraukia baudą nuo septyniasdešimt dviejų iki vieno šimto keturiasdešimt keturių eurų“.

 

Jei neturite kas nušienauja sklypą kontaktai: 8670 25752 – (traktoriu, jei sklypas tuščias), 8 684 06156 (trimeriu, sudėtingi sklypai), 8683 21026 – (trimeriu)

 

Sodininkų bendrijos valdyba įvertins kiekvieno sklypo būklę ir perduos netvarkomų, apleistų sklypų sąrašą miesto savivaldybei.